FacebookTwitter

آر.اس.اس چیه!!!

نویسنده: | تاریخ: ۴ بهمن ۱۳۸۴ | موضوع: آموزش, اطلاعات عمومي, اينترنت, علمي و فني | بدون دیدگاه

خیلی وقت بود میخواستم راجع به RSS یه مطلبی بنویسم ولی وقتش نبود؛ امروز با توجه به این که توی سایت Site Feed اضافه شده میخوام روش استفاده از این قابلیت رو به اونهائی که نمیدونن یاد بدم. اول بریم سراغ تاریخ.. چقد من این قسمت رو دوست دارم…. RSS مخفف این عبارته Really Simple Syndication یه کمی معنی کردنش سخته ولی میشه یه چیزی تو مایه های مجموعه کوته نوشته ها (اگه کسی پیشنهادی برای ترجمه اش داره بگه) خوب، این ابداع توسط شخصی به نام Dave Winer در سال 1997 انجام شد که روزهای اول به صورت XML بود اما الان تغییرات زیادی کرده و قابلیتهای زیادی بهش اضافه شده. مختصری از تاریخشو میتونین از لینک [1] در سایت دانشگاه هاروارد ببینین. بیشترین کار توی این زمینه توسط نت اسکیپ انجام شده و شاید به خاطر همینه که خیلیهایی که فقط با محیطهای ویندوزی کار کردن براشون این قابلیت یه کمی بغرنج به نظر بیاد، در حالیکه خیلی هم ساده است. به وسیله RSS ما میتونیم از به روز شدن سایتهای خبری، وبلاگها و دیگر سایتهایی که...

کمک از راه دور در ویندوز ایکس-پی

نویسنده: | تاریخ: ۴ آبان ۱۳۸۴ | موضوع: آموزش, اينترنت, شبكه, علمي و فني, نرم افزار | یک دیدگاه

با این که من زیاد از ویندوز خوشم نمیاد ولی با این موضوع که بشه از راه دور به یک نفر در رفع مشکل کامپیوتریش کمک کرد خیلی موافقم…. یعنی این ایده خیلی خوبیه.. اما چجوری میشه از این Remote Assistance استفاده کرد. من برای این کار از یک ویندوز ایکس-پی حرفه ای با سرویس پک 2 استفاده کردم (Windows XP Professional SP2)….. برای استفاده از این ویژگی باید از Help and Support که از طریق منوی استارت قابل دسترسیه استفاده کنین، وقتی پنجره Help and Support باز میشه توی صفحه مطالبش دنبال این تیتر (Ask for Assistance) که باید اولین تیتر هم باشه بگردین، وقتی پیداش کردین روی گزینه Invite your friend to connect to your computer with Remote Assistance کلیک کنین، در قسمت بعد گزینه Invite someone to help you رو انتخاب کنین، باید به یه شکلی به شبکه متصل باشید تا بتونین این کار رو ادامه بدین، توضیحات مایکروسافت میگه که باید به اینترنت وصل باشید ولی من از طریق شبکه داخلی هم این کار رو انجام دادم و...

کد های GSM

نویسنده: | تاریخ: ۲۲ مهر ۱۳۸۴ | موضوع: آموزش, سخت افزار, شبكه, علمي و فني | بدون دیدگاه

قرار بود من یه کمی از خودم در مورد کد های موبایل اطلاعات در کنم!!!!! اول بذارین ببینیم این کدها یعنی چی!!! همه شما تقریباً با روش انتقال مکالمه آشنائی دارید؛ مثلا میتونین کلیه تماسهایی که باهاتون گرفته میشه رو انتقال بدین به موبایل دوستتون یا به قول معروف Divert کنین. این کار رو دستگاه موبایلتون اگه جدید باشه با یه دستور منوئی انجام میده ولی اون قدیما موبایلها اینهمه پیشرفته نبودن و همه کدهایی رو که موبایل به شبکه ارسال میکرد رو باید کاربر خودش بلد می بود و دستی اونها رو وارد میکرد اما امروزه موبایلها همون کار رو به صورت خودکار انجام میدن که کار کردن باهاشون آسون باشه… البته مشابه این دستورها رو در تلفنهای ثابت هم میشه دید! مثلا تلفنهای دارای سرویسهای ویژه کارائی میتونن بکنن که دستوراش مشابه همین سیستم موبایله. با این تفاوت که سیستم موبایل کدهاش همه جای دنیا استاندارده ولی تلفنهای ثابت بسته به نوع سویچ مخابراتی ممکنه فرق داشته باشه ویا حتی برحسب سلیقه مسئول شبکه تغییر کنه. برای...

کلمه رمز

نویسنده: | تاریخ: ۲۹ فروردین ۱۳۸۴ | موضوع: آموزش, اينترنت, علمي و فني | بدون دیدگاه

امروز تصمیم گرفتم که یه کمی راجع به امنیت چیز میز بنویسم ولی فکر نکنم زیاد ارزش علمی داشته باشه ولی برای اونهائی که حرفه ای هستن خوبه که گاهی این موضوعات ساده یاد آوری بشه چون خیلی وقتا ساده انگاری یک موضوع ساده ممکنه باعث پشیمونی بشه. اول یه چیز مهم راجب کلمه های رمز هیچوقت از کلمه های ساده برای اسم رمز استفاده نکنین من نمیگم هکر ها ولی خیلی از ویروسها امروزه از دیتابیس هایی استفاده می کنند که تعداد زیادی کلمه های پرمصرف توش وجود داره واتفاقا ممکنه کلمه رمز شما هم توش باشه مثلا کلمه رمز 123 کلمه ای هستش که مدیرای شبکه خیلی ازش استفاده می کنند گاهی اوقات ممکنه توشبکه ویروسهایی از این نوع باشن که شما نمیدونین بعدش میرید ویندوز ذلیل مرده رو نصب می کنین قبل از اینکه پسوردشو تنظیم کنین می زنینش به شبکه، از شانس بد من و شما این ویروسه سریع سیستم شما رو پیدا می کنه و خودشو به ویندوزشما داخل می کنه!!!! حالا هی با کامپیوتر کار میکنین میبینین که حالش خوب نیست !! واسه چی؟ نمی تونین متوجه بشین!!...

چجوری خبر بگیریم؟

نویسنده: | تاریخ: ۱۷ فروردین ۱۳۸۴ | موضوع: آموزش, اينترنت, علمي و فني | بدون دیدگاه

اگه نمیدونین که Site Feed یا News Feed چیه نصف زندگیتون رو اینترنت هدر میره…. معمولاً سایتهای مهم و گاهی هم غیر مهم برای اینکه بیننده هاشون سریع تر به اخبار جدید اونها دسترسی داشته باشن از این ویژگی استفده میکنند. حالا این که چیه باید بگم که یه فایل XML هستش که وقتی شما سایتتون اپدیت میشه اونم آپدیت میشه. هر جایی که شما آیکن XML یا RSS رو تو زمینه قرمز دیدین یعنی لینکشو میتونین به خورد نرم افزار ریدر بدین. نرمافزارهای ریدر زیادن مجانیشونم هست من از این یکیش خوشم اومد http://www.feedreader.com/ ولی اگه سرچ کنین زیادن. اگه هم ازMozilla Thunderbird استفاده میکنین خو چه بهتر خودش این امکانو داره. یه سایت هم هستش که براتون سایتهای Feedدار رو سرچ میکنه اینم ادرسش : http://www.feedster.com/ بهتون پیشنهاد میکنم یه خورده راجبش مطاله کنین همین بلاگر هم این خصوصیت رو داره وقتی بلاگتون آپدیت میشه بییننده های پروپا قرص بلاگتون میتونن زوود با خبر بشن….. خوش...

صفحه 20 از 20« بعدی...10...1617181920

Pin It on Pinterest